سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی

سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی چه می شود؟

امروزه بیش از پیش خبر سهمیه بندی بنزین را می شنویم. طرحی که دیر یا زود بالاخره توسط دولت اجرا خواهد شد. قطعا پس از این سهمیه بندی تاکسی های شهری و تلفنی سهمیه ویژه برای ادامه روند فعالیت خود دریافت می کنند. اما تکلیف سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی چه می‌شود؟

اتحادیه کشوری کسب‌ و کار مجازی امیدوار است دولت در صورت اجرایی کردن سهمیه‌بندی بنزین، برای تاکسی‌های آنلاین مانند تپسی و اسنپ سهمیه در نظر بگیرد.

در آستانه فراگیر شدن این خبر و احیای کارت سوخت خودرو‌ها، بحث اختصاص سهمیه سوخت به تاکسی‌های اینترنتی، تبدیل به موضوعی چالش برانگیز شده است.

این در حالی است که اتحادیه کشوری کسب‌ و کار مجازی امیدوار است دولت برای تاکسی‌های آنلاین سهمیه بنزین در نظر گیرد تا رونق کار آن‌ها پایدار باشد.

در راستای همین موضوع رضا الفت‌نسب، عضو هیئت‌ مدیره و سخنگوی اتحادیه کشوری کسب‌ و کار مجازی اذعان داشت:

از مدتی قبل سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت سوخت خودرو مورد بحث قرار گرفته، اما هنوز تصمیم نهایی برای آن گرفته نشده است.

این تصمیم هرچه باشد، به‌طور قطعی بر کسب‌ و کار تاکسی‌های اینترنتی اثرگذار خواهد بود. تاکنون درباره اختصاص یا عدم اختصاص سهمیه‌ بنزین به تاکسی‌های اینترنتی صحبتی نشده است.

البته ما کاملا خوش‌بین هستیم تا در صورتی‌ که سهمیه‌بندی بنزین اجرایی شود، به‌ تاکسی‌های اینترنتی نیز سهمیه اختصاص یابد.

رضا الفت‌نسب در مورد اختصاص ندادن سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی این‌طور توضیح داد:

در صورتی که این اقدام توسط هییت دولت انجام پذیرد، اتفاق بسیار بدی خواهد بود.

زیرا با توجه به حجم سفر روزانه تاکسی‌های اینترنتی در بیش‌تر شهرهای کشور، هزینه‌های سفر افزایش چشم‌گیری خواهد داشت، اما بعید می‌دانم چنین اتفاقی بیفتد.

سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی
سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی

کاهش حجم سفر و ‌افزایش هزینه

آمار بالای تعداد سفر ها در تاکسی‌های آنلاین، یکی از مهمترین دلایلی است که اتحادیه کشوری کسب‌ و کار آنلاین برای درخواست سهمیه بنزین مطرح می‌کند.

سخنگوی اتحادیه کشوری کسب‌ و کار مجازی با اشاره به حجم بالای سفرهای تاکسی‌های اینترنتی گفت:

هم‌اکنون روزانه دو میلیون سفر توسط تاکسی‌های آنلاین (مانند تپسی و اسنپ) انجام می‌گیرد و هرگونه تغییر در قیمت سوخت و سهمیه‌بندی آن، در نحوه ارائه خدمات این تاکسی‌ها تاثیرگذار خواهد بود. این حجم سفر از طریق ۷۰ شرکتی که از این اتحادیه مجوز حمل‌ونقل هوشمند گرفته‌اند انجام می‌شود و تعداد رانندگان فعال این شرکت‌ها نیز به ۵۰۰ هزار نفر می‌رسد.

عضو هیات‌مدیره اتحادیه کشوری کسب‌ و کار مجازی در پایان گفت:

در صورت عدم اختصاص سهمیه‌بندی بنزین به تاکسی‌های آنلاین، از حجم سفرهای روزانه کاسته می‌شود و به احتمال زیاد بسیاری از مسافران و راننده‌های تاکسی‌های آنلاین به مشکل برمی‌خورند. به‌ این‌ ترتیب کسب‌ و کار تاکسی های آنلاین ریزش خواهد داشت.

بنابراین انتظار داریم اگر دولت تصمیم به سهمیه‌بندی سوخت خودرو گرفت، سهم کسب‌ و کار تاکسی‌های آنلاین را با توجه به پوشش حجم بالای سفر این تاکسی‌ها مدنظر قرار دهد تا آسیبی به این کسب‌ و کار  اینترنتی وارد نشود.

در ماه‌های اخیر به دلیل افزایش نرخ ارز و عدم افزایش نرخ بنزین، قاچاق سوخت از کشور به شدت افزایش داشته است. همین مسئله سبب شده تا استفاده از زیرساختی به نام کارت سوخت دوباره مطرح شود. این بحث در روزهای اخیر به شکلی جدی دنبال می‌شود و به تازگی جلال میرزایی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رسانه‌های مختلف اشاره کرد که احتمالاً پس از اربعین حسینی، شاهد اعمال دو نرخی شدن قیمت بنزین باشیم.

 

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام
هم اکنون با ما تماس بگیرید