هوشمند سازی چیست ؟

معنی و مفهوم هوشمند سازی چیست ؟

می خواهیم بدانیم هوشمند سازی چیست ؟در خصوص هوش و استعداد نمی خواهیم صحبت کنیم.

همه به خوبی می دانیم که وقتی موضوع هوشمند سازی در میان باشد منظور استفاده از برخی از پارامترها و ابزارها به منظور ساده تر کردن و حرفه ای تر کردن روش زندگی است.

در جامعه امروزه یا عصر فناوری و اطلاعات هم به راحتی می توان به این نتیجه رسید که هوشمند کردن بسیاری از فعالیت ها مساوی است با استفاده از برنامه ها و روش هایی  که مبتنی بر ابزارهای فناوری و اطلاعات باشد.

تعریف هوشمند سازی چیست ؟

در نتیجه به صورت کلی و صرف نظر از تمامی تعاریفی که در سایت ها و کتاب های مختلف در مورد هوشمند سازی خوانده ایم باید در ساده ترین تعریف بگوییم هوشمند سازی یعنی استفاده از تکنیک ها و ابزارهای فناوری و اطلاعات به منظور مدیریت، ادراه صحیح امور، ساده سازی فعالیت ها، ارتقا سبک زندگی، حرفه ای تر شدن کارها و فعالیت ها، سرعت بخشیدن به امور، انجام کار صحیح ، کاهش مصرف انرژی و بصورت کلی استفاده حداکثری از کیفیت و سرویس هایی که می توان از فناوری اطلاعات در راستای شاخص ها و فاکتورهای زندگی از آن بهره گرفت.

در نتیجه هوشمند سازی استفاده از تکنیک های فناوری اطلاعات برای زندگی بهتر شد.

هوشمند سازی چیست ؟
هوشمند سازی چیست ؟

 

بستر های هوشمند سازی چیست ؟

اما این هوشمند سازی نیاز به بستر دارد.

این بستر می تواند یک ابزار کوچک مانند تلفن همراه باشد که در خدمت افراد در می آید و یا می تواند یک شهر و یا کشور باشد که با یک دکمه کاری را انجام دهد.

پیاده سازی هر یک از عملیات های فناوری اطلاعات در هر یک از این بسترها می تواند اتفاق می افتد و در نتیجه ما را وارد دنیای بی انتهای هوشمند ها می کند.

اینجاست که با واژه ای به نام مدرسه هوشمند، شهر هوشمند، یخچال هوشمند و غیره مواجه می شویم.

طبیعی است که با رشد جمعیت و زندگی شهری ، فناوری هوشمند سازی به یک ضرورت تبدیل می شود تا بتوان با استفاده از آن مهم ترین ابزارهای استراتژیکی را ایجاد کرد و با استفاده از آن بسیاری از امور را مدیریت و اداره کرد.

هوشمند سازی شاید به ظاهر برخی از مشکلات را با خود به همراه داشته باشد اما بصورت کلی فواید بی شماری دارد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام
هم اکنون با ما تماس بگیرید