با ظهور اوبر های ایرانی مثل اسنپ و تپ سی ، جایی برای تاکسی های معمولی باقی نمانده است . اما امنیت سفر در استفاده ازتاکسی های اینترنتی نوظهور بیش از پیش حس می شود. درادامه با آیتی من همراه باشید.

 

اپلیکیشن های درخواست تاکسی ، باوجود راحت تر کردن حمل و نقل و البته صرفه جویی در هزینه و وقت مسافران ، نیازمند رعایت نکات مهم در استفاده هستند . در ادامه به نکات مهم رزرو تاکسی اینترنتی می پردازیم . 

هنگام ثبت نام در سامانه ، از شماره اصلی خود استفاده نکنید

نکته بسیار ساده ایست ! شاید بپرسید چرا ؟ دلیل آن بسیار واضح است : 

شماره شما برای هرسفر دراختیار سامانه بوده و هرراننده که درخواست شما را برای سفر و جابجایی بپذیرد دراختیارش قرار می گیرد. پس برای امنیت بیشتر و جلوگیری از بروز هرگونه مشکل از خط دوم یا خطی که از آن استفاده نمی کنید برای رزرو تاکسی کمک بگیرید.

لوکیشن (مکان) مبدا و مقصد خود را حدودی ثبت کنید

اگر عجله دارید یا هرتوجیه دیگر برای ثبت دقیق لوکیشن خود، باید بگویم که دراشتباهید! ثبت دقیق لوکیشن مبدا و مقصد، هم برای راننده و هم برای سیستم قابل مشاهده است. پس برای امنیت محل سکونت و مکانی که به آن می روید از ثبت دقیق مبدا و مقصد خود جلوگیری کنید.

به هنگام مسافرت نیز در صورت پرسیدن آدرس توسط راننده ، حدود آدرس مقصد را بگویید و در همان حدود به سفر خود پایان دهید . 

به هنگام ثبت درخواست سفر، حتما یک اسکرین شات ( عکس از صفحه مشخصات راننده) تهیه کنید

با این کار ، درصورت بروز هرگونه مشکل ( بداخلاقی راننده ، نامناسب بودن وضع ماشین و یاهرچیز دیگر ) می توانید گزارش را به سامانه سیستم ارسال کنید و درصورت پیگیرنشدن سامانه ، این موارد را با مراجع دیگر درمیان بگذارید. هر چند شما با ثبت امتیاز در پایان سفر خود به راننده میتوانید امتیاز دهید ، اما رعایت این نکته هم خالی از لطف نیست.

بعد از درخواست سفر حتما GPS خود را خاموش کنید

به این نکته توجه داشته باشید که با روشن بودن GPS ، مکان یابی شما در شبکه امکان پذیر است ! پس حتما بعد از هردرخواست از خاموش بودن GPS خود اطمینان حاصل فرمایید . 

مکان های پرسفر خود را نشان دار کنید

قابلیت خوبی که اپلیکیشن های رزرو تاکسی دارند ، امکان نشان دار کردن مکان های پرسفر است . با این کار دیگر نیازی به مسیریابی برروی نقشه ندارید و از طرفی نیاز به روشن شدن هربار GPS و مکان یابی در شبکه ندارید. 

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام
هم اکنون با ما تماس بگیرید